שאלות ותשובות

שאלות על הקבוצה

1. מי אתם "פורום הדיור בליכוד" ומה המדיניות שאתם מקדמים?

פורום הדיור בליכוד הינה ‏התאגדות משותפת של בעלי קרקעות, בעלי בתים ודירות, משכירים ושוכרים בליכוד המעונינים להשפיע ולקדם ביחד את האינטרסים של בעלי הדירות, משכירים ושוכרים בממשלה ובכנסת.

אנחנו מקדמים את הנושאים הבאים:

  • שחרור קרקעות לציבור
  • פישוט הליכי התכנון
  • ביטול חוק מס דירה שלישית
  • שכלול שוק הדיור
  • הכרה בהוצאות שיפוץ כמוכרות במס


2. איזו פעילות אתם עושים?

אנחנו עוסקים בשלושה תחומי פעילות מרכזיים:

• אנחנו גוף מתפקדים שהולך להצביע בפריימריז של הליכוד, אנחנו מתכוונים להריץ מועמדים שיתמכו בשחרור שוק הדיור מידיה של הממשלה. כמו כן אנחנו פועלים בסניפים, במרכז הליכוד וברשויות המקומיות.
• אנחנו עושים לובי, כלומר, אנחנו משתמשים במתפקדים שלנו וביכולת שלהם להצביע בעתיד בפריימריז כ"מקל וגזר" מול ח"כים ושרים מכהנים, וזאת על מנת לקדם את המדיניות שלנו בתחום הדיור.
• אנחנו עוסקים במפקד ובהסברה, אנחנו מפיצים את הרעיונות שלנו בציבור (וגם בתוך הליכוד), על מנת לקבל תמיכה ציבורית ולגייס מתפקדים, שבתורם יגדילו את הכוח הפוליטי שעומד מאחורי המדיניות שלנו.

3. מתי יש מפגשים שלכם?

אנחנו עורכים מפגשים מדי חודש (לפעמים יותר מפעם בחודש), בכל פעם במקום אחר בארץ, המתפקדים אצלנו מקבלים הזמנות בדואר אלקטרוני ואנחנו מפרסמים מפגשים גם בדף הפייסבוק שלנו.

4. במי אתם תומכים בפריימריז?

טרם הרכבנו רשימת מומלצים, אבל אנחנו בהחלט נגבש רשימה כזאת לקראת הבחירות. לדעתנו עדיין מוקדם לעסוק בנושא הזה וכרגע אנחנו שמים דגש על מדיניות והסברה.

5. מה ההבדל ביניכם לבין קבוצות אחרות בליכוד?

זו שאלה יחסית מסובכת, כי בליכוד יש מגוון מאוד גדול של קבוצות עם מטרות שונות. יש קבוצות אישיות שנועדו לקדם מועמד כזה או אחר, יש קבוצות שמקדמות נושאים מדיניים, ויש קבוצות שעוסקות בסקטורים מסוימים [כמו חרדים בליכוד]. עם מרבית הקבוצות אנחנו ביחסים מצוינים ואנחנו פועלים בשיתוף פעולה, אבל יש קבוצות בליכוד שנמצאות במפלגה על מנת לקדם אינטרסים צרים של קבוצות לחץ.

8. מה העמדה המדינית שלכם?

כקבוצה אנחנו לא עוסקים בנושאים מדיניים, אבל אנחנו כן ליכודניקים, ומאמינים בערכי תנועת הליכוד: ציונות, ריבונות, ופיתוח הארץ, על פי חוקת הליכוד וחזונו של זאב ז'בוטינסקי.

שאלות על התפקדות

1. מה זה התפקדות?

להתפקד זה להיות חבר במפלגה, זה אומר להיות חלק מתהליך קבלת ההחלטות שלה. חברות במפלגה מאפשרת לבחור ולהיבחר לרשימה לכנסת, לרשויות המקומיות ולמוסדות המפלגה.
התפקדות לליכוד כרוכה בתשלום סכום סימלי של 64 שקלים לשנה ליחיד או 96 לזוג.

2. למה להתפקד?

חברות במפלגה מגדילה את הכוח שלך עשרות מונים ביחס להצבעה רגילה לכנסת. הצבעה בבחירות הארציות משפיעה מעט מאוד על התוצאה, ואילו להצבעה בפריימריז יש השלכות עצומות על מבנה הכנסת והמדיניות שמקודמת ע"י תנועת הליכוד.

3. למה להתפקד דרך הקבוצה (ולא עצמאית) / למה לפקודים כדאי להרשם אצלינו?

משתי סיבות:

• קבוצה גדולה של מתפקדים משדרת לנבחרים ומועמדים שאנחנו כח שיש להתחשב בו. למתפקד בודד אין את היכולת לשדר למועמדים ולח"כים מהי המדיניות שבה הוא מעוניין אך כקבוצה אנחנו מפעילים לחץ אפקטיבי על חברי הכנסת ליישם את המדיניות שלנו.
• ההתאגדות בקבוצה מהווה "מכפיל כוח" ומאפשרת לקבל הרבה יותר קולות בפריימריז למועמדים שהקבוצה שלנו מעוניינת לקדם, ע"י עסקאות עם גופים שקרובים אלינו (מה שנקרא "דיל").

4. מה עושים עם הפרטים שלי בטופס ההתפקדות?

הפרטים (למעט מספרי טלפון ודואר אלקטרוני), מועברים ישרות למפלגת הליכוד, ואנחנו לא שומרים את מספר כרטיס האשראי לאחר שאושרה ההתפקדות.
הפרטים ישמשו אותנו על מנת ליצור קשר עמך לקראת הפריימריז, ולעדכן אותך בפעילות שלנו מדי פעם. מלבד זאת לא יעשה שום שימוש אחר בפרטים שלך.

5. אני חייל/בקבע/עובד מדינה/קטין, מותר לי להתפקד?

כן, התפקדות מותרת עבור כל אזרח ישראלי מעל גיל 17 ובלבד שהוא לא חבר במפלגה אחרת.
מותר לחיילי צה"ל (בחובה או בקבע) להתפקד לפי פ.מ. 33.0116, לעובדי מדינה מותר להתפקד לפי התקשי"ר.

6. למה להתפקד עכשיו? למה לא לחכות לפריימריז?

משתי סיבות:

• ניתן להצביע בפריימריז רק אחרי תקופת אכשרה של 16 חודשים כחבר במפלגה.
• התפקדות מגדילה את הקבוצה שלנו בתוך הליכוד באופן מיידי וכך מגדילה את השפעתנו ביחס לקבוצות לחץ אחרות בליכוד ובאופן זה מאפשרת לנו לדרוש ולקבל יותר מחברי הכנסת כבר עכשיו.

7. מתי יש פריימריז?

הפריירמריז נערכים בסמוך לבחירות לכנסת

8. אם אני כבר פקוד לליכוד ומעוניין להצטרף?

אז נשאר לך רק למלא את [הטופס הזה]

9. מה אני עושה אם אני פקוד במפלגה אחרת?

פונה אלינו ואנחנו נבטל את ההתפקדות המקורית שלך בשבילך.

איך מתפקדים? כאן!

 

 

cropped-diur-top.png